Szántha Piroska kórházi védőnő és az Életkezdet team tagjai a védőnői bemutatkozásra várva

Áprilisban lendületben az Életkezdet

Mi történt mostanában az Életkezdet háza táján? Igazán tartalmas hónapot tudhatunk magunk mögött és még nincs is vége 😀 Egy kis betekintést hozok neked a naplónkból: ápr.02. – ÉletTÉRképe – Határok Rögtön az első vasárnapon egy egy napos intenzív önismereti csoporttal indítottunk. Szinte állandósult csapattal találkozhattunk az ÉletTÉRképe sorozaton, ahol ezúttal a Határok témakörét jártuk …

Áprilisban lendületben az Életkezdet Read More »

van akinek nehéz az anyák napja

Anyaság régen és ma projekt

4. alkalom Az anyaság megélése régen és ma Vasárnap Anyák napja volt, ezért úgy döntöttünk ezen az alkalmon az anyaság megélését és az ezzel járó érzéseket vesszük górcső alá. Maga a téma egyébként is „Az anyaság régen és ma” mentálhigiénés projektünk központi kérdése, de az előző alkalmakon inkább arról beszéltünk, hogy milyen körülmények között váltak …

Anyaság régen és ma projekt Read More »

nagymamák

Anyaság régen és ma projekt

3. alkalom Nagymamák régen és ma Az „Anyaság régen és ma” mentélhigiénés projekt következő, harmadik alkalmát a nagymamáknak szenteltük. Beszélgettünk nagymamáinkról és arról is, hogy a mi anyukáink hogyan álltak bele ebbe az új szerepbe. A találkozóra 7-en jöttek el. A nyitókör után elindítottuk a napi témát: kinek milyen (vagy milyen volt) a kapcsolata a …

Anyaság régen és ma projekt Read More »

anyaság régen és ma

Anyaság régen és ma projekt

2. alkalom Gyermekgondozás és nevelés régen és ma Az „Anyaság régen és ma” mentélhigiénés projekt második alkalmán, 2022. árpilis 7-én, arról beszélgettünk az Anyakörben, hogy milyen nevelési irányelvek voltak és vannak ma (szoptatás, hozzátáplálás, altatás, együttlét, fegyelmezés, nevelés stb. terén), illetve, hogy kik vettek részt anyáink idejében a gyermeknevelésben és ez hogyan változott napjainkra. A …

Anyaság régen és ma projekt Read More »

Anyaság régen és ma

Anyaság régen és ma projekt

1. alkalom: Az anyák mindennapjai régen és ma Az „Anyaság régen és ma” projekt első találkozója 2022.03.24-én zajlott. 17 anyuka érkezett, akikkel első lépésben kitöltettük a projekt alkalmak előtti kérdőívet. A foglalkozást nyitókörrel kezdtük, ahol mindenki bemutatkozott és mondott egy jó dolgot, ami az elmúlt időben történt vele. Ezután röviden ismertettem a projektet: miért kerül …

Anyaság régen és ma projekt Read More »

Kiss Gabriella

Budapesten születtem, 2000-ben szereztem diplomát az ELTE BTK pszichológia szakán. Végzősként először női szenvedélybeteg rehabilitációban dolgoztam. Később 10 éven keresztül óvodákban, iskolákban, nevelési tanácsadókban és családsegítő központban folytattam pályafutásomat. 2011 óta magánpszichológusként egyéni és párterápiákat végzek főként pszichodramatikus és imaginatív eszközökkel dolgozom. A terápiák során egyre világosabbá vált számomra, hogy az egyéni életvezetési pszichés problémáink …

Kiss Gabriella Read More »

Vörös Ildikó

Egyszer volt, hol nem volt… Érettségi utáni első éveimben a Pikler Intézet (Lóczy) gyermekgondozójaként lehetőségem volt igen neves pszichológus szakemberektől megtanulni és a gyakorlatban is alkalmazni az erőszakmentes, együttműködő gyermeknevelés módszereit. Csodálatos időszak volt, mely rendkívül meghatározó lett további szemléletemre, életemre is. Az “alternatív” gyermeknevelési és pedagógiai módszerek azóta is érdeklődésem középpontjában vannak, folyamatosan keresem …

Vörös Ildikó Read More »

Sárfi-Szakács Ildikó

Új életem 2012 év elején kezdődött, amikor megfogant a kisfiam. Addig pszichológus voltam, pedagógiai szakszolgálatnál dolgoztam és mellette éltem a fiatal felnőttek szabad, felhőtlen és – azt hittem – mindent tudó életét. A sejtelmet,  majd a pozitív teszt megpillantását követően indult el az a folyamat, ami lassú és komoly külső és belső munkával végül teljesen …

Sárfi-Szakács Ildikó Read More »

Csomós Patrícia

Amióta az eszemet tudom, foglalkoztatott mások segítése, támogatása. A középiskola után döntöttem el, hogy jelentkezem a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Tudományi Karán induló diplomás szülésznő szakra. Életem első szüléseit gyakorlati óráim során láttam a „régi” Kútvölgyi Kórházban. Itt már éreztem, hogy jó helyen vagyok és körvonalazódni látszik az, amivel igazán foglalkozni szeretnék. A négyéves képzés gyakorlati …

Csomós Patrícia Read More »

Scroll to Top
Verified by ExactMetrics